Hra na klavír nebo pianino

Hře na klavír je nutno věnovat čas a píli!

Rozhodli jste se, že si splníte svůj sen a že se naučíte hrát na klavír? Pak vám gratulujeme.

Hře na klavír je nutno věnovat čas a píli!

Těm, kteří již delší dobu na klavír nebo piáno hrají a mají za sebou několik desítek úspěšně naučených a zahraných skladeb, patří palec nahoru. Jenže odhodlat se hrát na klavír, pořídit si kvalitní piáno nebo klavír,  je jedna věc a udržet se ve hře na klavír věc druhá. Každý z vás si určitě stanovil jiný cíl, někdo chce hrát na piano či klavír jen sobě pro radost, jiný chce se svou hrou na klavír soutěžit, někdo si dává ještě vyšší cíle a těmi jsou například koncertní hra na klavír.

Co tedy dělat, aby byla vaše hra na klavír co nejefektivnější a přinášela radost nejen vám, ale i ostatním?

  • Skladby, které již dobře znáte a u kterých jste si jisti, že bezchybně zahrajete, pravidelně opakujte. Opakování, jak vám potverdí v každé hudební škole v Plzni je stejně důležité jako učení nových věcí. Jedině tak si hru na klavír dokonale osvojíte a získáte jistotu, že skladbu zahrajete tak, jak máte.
  • Nespokojujte se s již naučenými skladbami, učte se neustále nové rytmy a nové skladby. To vás posouvá ve hře na klavír nebo piano dál. Touto cestou si prohloubíte vaše znalosti a naučíte se celou řadu nových věcí. Získáte tak ze sebe dobrý pocit a uznání vašeho okolí.
  • Při hře na klavír trénujte prsty a učte se nové techniky. Trénujte například stupnice, licky, běhy nebo hru etude.
  • Zkoušejte pravidelně hrát podle listu. Cílem hry na klavír podle listu je umět zahrát skladbu z jakéhokoliv místa, bez jakékoliv předchozí přípravy.
  • Studujte teorii hry na klavír. Své zkušenosti a znalosti obohatíte o věci, které ještě neznáte.
  • Zaměřte se na činnosti, které je zapotřebí ještě více trénovat. Udělejte si rozpis nebo plán toho, co budete ten který den procvičovat. Každá chvilička, kterou hře na klavír věnujete, vás posune blíže vašemu cíli.
  • Nastavení pevných termínů, kdy se budete hře na klavír věnovat, může být pro většinu začátečníků přínosem. Budete tak vědět, že právě nastal čas věnovat se svému koníčku. Ze začátku to možná pro vás bude to nejtěžší, co budete muset zvládnout. Tím, že získáte jakousi rutinu v tom, co děláte, pravděpodobně odstraníte výmluvy typu, že momentálně nemáte na hru na klavír čas nebo, že se vám nechce.

Cílem udržení se ve hře na klavír je tedy opakovat již zvládnuté skladby, učit se nové sklady, učit se nové rytmy, nové techniky, zdokonalovat prstoklad při hře na klavír, ale samozřejmě i studovat teorii a učit se hrát z listu. Jedině tak můžete být ve hře na klavír nebo piano dobří!
Nezapomínejte však nikdy na to, že kromě vaší píle je důležité, aby bylo dobře postaráno i o vaše piáno nebo klavír. Co to znamená? Je důležité, aby  piano dobře hrálo a to obnáší pravidelné servisy pianin a klavírů, jako jsou ladění, čištění, atd.  Při sebelepší hře na nenaladěné piano byste totiž posluchače příliš nepotěšili.

Děti, které mají již od mala hudební cítění, dejte do nějaké školky zaměřené i na výuku hudby, výborná školka Plzeň v Koterově, kde se kombinují jazyky, výtvarná výchova a hudební vzdělání.

Pianos - Jan Drnek

Firma Jan Drnek působí na českém trhu od roku 1994. Specializujeme se na nákup a prodej hudebních klávesových nástrojů a následný pozáruční servis. Jedná se o nástroje jak nové tak i použité, které ve své provozovně renovujeme.

 

 

Přečtěte si další články a klavírech a pianinách

Piána značky Petrof
Obecně o klavíru a pianinech 
Prodej klavírů a pianin

 

 

Prodej pianin a pian – kvalitní hudební nástroje za dobré ceny!

Sháníte pianina a klavíry Petrof? Vyberte si.

Uvažujete o koupi klavíru (křídla)? Široká nabídka značek: Petrof, Bösendorfer, C. Bechstein, Förster a mnoho dalších. Chcete prodat svůj klavír, piano či pianino? Rádi ho od vás vykoupíme!

Prodej klavírů nikdy nebyl jednodušší!

Provádíme opravy klavírů, pianin a pian, ladíme, repasujeme mechaniky. Děláme vše pro to, aby váš hudební nástroj znovu hrál.

Kupujete klavír nebo piano? Poradíme vám, jak vybrat pro vás to nejvhodnější a jak o něj pečovat.

Sháníte krátkodobý či dlouhodobý pronájem klavíru a pianin? Využijte našich služeb!


Mohlo by Vás zajímat: